O nás

Nabízí více příjemných místností k posezení. Jedná se především o 700 let starý sklep, salónek, pouliční kavárnu a samostatnou restauraci, takže každý náš host si může zvolit to správné místo. Chcete-li si pochutnat na specialitách z tradiční české a mezinárodní kuchyně, vypít šálek kávy nebo ochutnat známé České pivo Pilsner Urquell, je naše restaurace tím ideálním místem pro každou příležitost.

Ohlédneme-li se zpět do historie, vidíme, že od svého založení před 700 lety zažil dům na Malostranském náměstí 266/5 neboli „U Glaubiců“ dlouhou historii veřejného a politického života v Praze. Dům se nachází v sousedství chrámu svatého Mikuláše jen kousek od „Královské cesty“ a blízko Karlova mostu.

Tato ideální poloha vedla pivovarského mistra sládka Lukáše v roce 1520 k založení pivovaru a otevření pivnice. V roce 1665 pražský primátor Bartoloměj Glaubic z Bučiny zakoupil tuto budovu, a tak došlo k založení restaurace U Glaubiců. Během staletí se restaurace U Glaubiců stala pražským podnikem, ve kterém se scházeli politici, veřejnost a Šlechta. Vše probíhalo dobře až do druhé poloviny dvacátého století, kdy došlo k postupnému narušení konstrukce. Proto byla restaurace U Glaubiců v roce 1984 uzavřena.

Ale tradiční restaurace nikdy neumírá, a tak i restaurace U Glaubiců byla rekonstruována na vysoký mezinárodní standard a v květnu 1998 se dočkala znovuotevření primátorem hlavního města Prahy p. Janem Koukalem.